Dodaj do obserwowanych

Park Przygód i Atrakcji

Park rozrywki

Ważne informacje

Opis

Nasz Park mieści się w gminie Zbrosławice, w miejscowości Wilkowice, zajmuje kilkuhektarową powierzchnię. Usytuowany jest na terenie Rodzinnego Centrum Rozrywki, gdzie znajdują się: sala zabaw dla dzieci Alele, restauracja Pod Platanami i Ośrodek Jeździecki Preria.
Trochę historii na temat tego miejsca. Sama wieś Wilkowice wzmiankowana była po raz pierwszy w 1253 r. Wieś dzieliła losy Zbrosławic – gminy, w której jest położona. W połowie XV wieku należała do Haneczka Zbrosławickiego, potem do Wincentego Zbrosławickiego. Z Wilkowic pochodził Karol Kosicki, który uważał się za Niemca, a jednocześnie bronił ludu śląskiego i jego ojczystego języka. W latach 1851-1853 wydawał „Poradnik dla ludu górnośląskiego’’ Na zachód od wsi znajduje się Kolonia Wilkowice. Miejsce, w którym teraz się znajdujesz: Pałac późnobarokowy z I połowy XVIII wieku, zbudowany przez Larschów, piętrowy z ryzalitem frontowym, z mansardowym dachem, lukarnami; obecnie własność prywatna. Obok spichlerz trzypiętrowy przerobiony na restaurację i centrum rozrywki dla dzieci. Park krajobrazowy zrewitalizowany, udostępniony zwiedzającym. Naszą misją i celem jest stworzenie rodzinnego kompleksu, dającego wszystkim członkom rodziny możliwość aktywnego spędzenia czasu. Wychodząc naprzeciw naszym klientom stale powiększamy nasz park i udostępniamy kolejne atrakcje. 

Nasz park podzielony jest na kilka stref. W każdej ze stref znajdziecie Państwo coś dla siebie. Wchodząc głównym wejściem wchodzicie Państwo do parku krajobrazowego. Na prawo od wejścia możecie Państwo zobaczyć pomnik przyrody - bardzo rzadki okaz Platana, stąd też nazwa mieszczącej się nie opodal Restauracji pod Platanami.
Wracając do naszego Parku, czeka tu na Państwa masa atrakcji: duża fontanna, parkowy zwierzyniec, ścieżka bosych stóp, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci,labirynt xxl, boisko do badmintona, koło młyńskie, park linowy dla dzieci, zewnętrzna siłownia oraz grill bar. Zapewniamy również możliwość zorganizowania na terenie Parku ogniska dla bliskich i znajomych - posiadamy wyznaczone do tego celu miejsca.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Wilkowice, ul. Księżoleśna 1
Pokaż mapę
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
51251…
  • od 13:00 do 20:00
  • od 13:00 do 20:00
  • od 11:00 do 20:00
  • od 11:00 do 20:00
  • od 11:00 do 20:00
  • od 13:00 do 20:00
  • od 13:00 do 20:00
Data ostatniej aktualizacji: 30.07.2019, 19:29

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Park Przygód i Atrakcji
Park rozrywki
Cena już od:
15 zł do 20 zł
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 14 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook